Ana Sayfa Nasıl Yapılır? WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? WhatsApp Web İndir!

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? WhatsApp Web İndir!

0
39
WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır

Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan WhatsApp, mobil cihazların yanı sıra masaüstü kullanıcılarına da WhatsApp Web uygulaması üzerinden hizmet sunuyor. Biz de sizler için hazırlamış olduğumuz bu konuyla beraber ‘WhatsApp Web nasıl kullanılır?’ sorusunun cevabını vereceğiz. Peki, WhatsApp masaüstü uygulaması bizlere neler sunuyor? Dilerseniz, bu detaylara yakından göz atalım.

WhatsApp Nedir, Nasıl Kullanılır?

Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bildiğiniz üzere kullanıcılarına Web üzerinden de erişim imkanı sağlıyor. Eğer, sizde bir WhatsApp kullanıcısı iseniz, daha zengin bir deneyim yaşamak adına WhatsApp uygulamasına hem PC’niz üzerinden hem akıllı telefonunuz üzerinden rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Peki, WhatsApp Web nedir? Gelin, WhatsApp’ın masaüstü uygulamasını yakından tanıyalım.

WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web indir

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web, adından da anlayacağınız üzere milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı tarafından aktif olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasının masaüstü sürümüdür. Bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde aynı zamanda gelen mesajlara çok daha hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Tüm bu detaylardan bahsettiysek, o zaman gelelim WhatsApp’ın Web sürümün nasıl kullanılacağına. Bildiğiniz gibi WhatsApp Web uygulaması hem tarayıcı tabanlı hem normal bir Windows uygulaması olarak hizmet veriyor. Bu kısımda anlayacağınız üzere WhatsApp’ın bu sürümü hem internet tarayıcısı üzerinden hem de normal bir uygulama üzerinden rahatlıkla kullanılıyor.

Windows uygulamasının haricinde WhatsApp Web Mac ismiyle Mac kullanıcılarına da hizmet veren bu uygulamayı kolay bir şekilde bilgisayarınıza indirebilir veya tarayıcınız üzerinden kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

:: WhatsApp Web Uygulamasın Tarayıcı Versiyonu İçin Tıklayın!

WhatsApp’ı tarayıcı üzerinden kullanmak istiyorsanız, bu kısımda yapmanız gereken ilk adım hemen yukarıda yer alan bağlantıya tıklamak. Tabii, bu kısımda dikkat etmeniz gereken en önemli adımlardan biri ise tarayıcınızın veya WhatsApp sürümünüzün güncel olup olmadığını kontrol etmek. Eğer, tarayıcınız veya WhatsApp sürümünüz güncel değilse söz konusu bu sürümleri güncellemeniz gerekiyor. Peki, tüm bu adımları gerçekleştirip uygulamanın Web sürümüne giriş yaptıktan sonra nasıl çalıştıracağız?

  • WhatsApp’ın Web uygulamasına giriş yaptıktan sonra telefonunuz üzerinde WhatsApp uygulamasını açın.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Android kullanıcıları uygulamanın sağ üst köşesinde ye alan ”üç nokta” sembolüne tıklayarak karşısına çıkan Web seçeneği üzerinden barkod kodu tarama seçeneğine ulaşabilirler. iOS kullanıcıları ise bu kısımda uygulamanın sağ alt köşesinde yer alan Ayarlar’a ve daha sonrasında WhatsApp Web seçeneğine tıklayarak QR Kod tarama ekranına ulaşabilirler.
  • Bir sonraki aşamada ise internet tarayıcınız üzerinden karşınıza çıkan QR Kod’u telefonunuzun kamerası ile taratın.
  • QR kodu tarattıktan sonraysa akıllı telefonunuz üzerinden kullandığınız anlık mesajlaşma uygulamasını artık kişisel bilgisayarınız üzerinden de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web İndir

Bildiğiniz üzere yazının hemen başında da belirtiğimiz gibi WhatsApp’ın Web sürümüne harici uygulama yardımıyla da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu kısımda söz konusu uygulamaya hem Windows hem de Mac cihazlardan erişim sağlayabilirsiniz. Eğer, sizde popüler anlık mesajlaşma uygulamasına Mac veya Windows cihazınız üzerinden erişim sağlamak istiyorsanız hemen aşağıda yer alan bağlantı üzerinden Web sürümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

WhatsApp Web İndir

Bahsi geçen uygulamayı bilgisayarınıza indirten sonra, hemen yukarıda anlatmış olduğumuz adımları takip ederek sizde Windows ve Mac cihazınız üzerinden WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz