Ana Sayfa Otomobil Hyundai N Marka Otomobiller Elektriklendiriliyor

Hyundai N Marka Otomobiller Elektriklendiriliyor

0
34
Hyundai N marka otomobiller

Hyundai, bildiğiniz gibi Mercedes-Benz ve BMW gibi lüks otomobil markalarıyla rekabet edebilmesi için N marka otomobilleri piyasaya sürmüştü. Performans odaklı olarak geliştirilen Hyundai N marka otomobiller şimdi de elektrikli versiyonlarıyla sürücülerin huzuruna çıkmaya hazırlanıyor.

Hali hazırda 2023 yılında elektrikli SUV Ioniq 5 modelini piyasaya sürecek olan Koreli otomobil üreticisi, bunun yanı sıra iki yüksek performanslı konsept aracının da duyurusunu kısa süre önce gerçekleştirdi. RN22e ve N Vision 74 olarak olarak adlandırılan iki modelin şimdilik gelecekte seri üretiminin gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği bilinmiyor.

Ancak, paylaşılan bilgilere göre RN22e konsepti, hali hazırda satışta olan Ioniq 6’nın gövde tasarımına ev sahipliği yapıyor. E-GMP platformunu kullanan sedan bir model olarak karşımıza çıkan RN22e konseptinin oldukça iddialı görünüyor.

Bunun yanı sıra lanse edilen bir diğer konsept model olan N Vision 74 ise, Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo ve 1974 Pony Coupe konseptlerinden esinlenerek geliştirilen yüksek performanslı hidrojen yakıt hücreli hibrit bir model olarak bizleri karşılıyor.

Hyundai yetkililerinin söylediğine göre her iki model de şirketin gelecekte üreteceği elektrikli araçların vizyonunu taşıyor. Otomobil üreticisi bu değişikliği de N marka araçlarla beraber başlamayı hedefliyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz