Ana Sayfa Haberler Donald Trump Tweetleri Yüzünden Hapse Girebilir

Donald Trump Tweetleri Yüzünden Hapse Girebilir

0
31
Donald Trump tweetleri

Donald Trump tweetleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Daha önceden atmış olduğu tweetleriyle tartışmalara yol açan eski ABD Başkanı Donald Trump‘ı platformu bir Twitter çalışanı ”aşırılıkçı grupları kışkırtmak” için kullandığını ileri sürdü.

Twitter Çalışanı: 6 Ocak Olaylarının Sorumlusu Donald Trump!

Twitter içerik moderasyon politikaları takımından görev alan eski bir Twitter çalışanı, Donald Trump’n 6 Ocak’taki Capitol olayları sırasında haksız olduğunu ifade etti. Kendi taraftarlarını kışkırttığı iddia edilen Trump’ın, ayrıca 2020 Başkanlık sonuçlarına ilişkin protestosunu da platform üzerinden yaptığını dile getirdi.

Twitter çalışanının açıklamaları da 6 Ocak ABD Capitol olaylarına ilişkin soruşturmaya ekleneceği ve eski ABD Başkanı’nın aşırılıkçı grupları harekete geçirerek 5 insanın ölümüne sebep olması nedeniyle tutuklanabileceği de ileri sürüldü.

Tabi, şimdilik konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak son gelen raporlarda Trump’ın halkın ayaklanmasına neden olduğu ve bunu da platform üzerinde yapması gerekçesiyle hapse atılma riskinin olabileceğine vurgu yapıldı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz