İnternet Fiyatları için Üzücü Haber!

internet fiyatları

İnternet fiyatları için üzücü bir haberle karşınızdayız. Sözcü Gazetesi‘nde yer alan habere göre, Varlık Fonu’na devredilen Türk Telekom, internet dağıtım hizmetlerine 1 Nisan tarihi itibarıyla yüzde 67 zam yaptı.

İlginizi Çekebilir: 2022’de Türkiye’de En Çok Satan Otomobil Markaları

İnternet Fiyatları Arttı!

Hatırlayacağınız gibi internet hizmet aboneliklerine geride bıraktığımız yıl yüzde 15 zam yapılmıştı. Bu yılda artan dolar kurunu göz önünde bulunduran Türk Telekom, yüzde 67 zam kararı aldı. Bu yapılan zammın toptan fiyatı için geçerli olacağına da özellikle dikkat çekildi. Bunun yanı sıra şimdilik hizmeti Türk Telekom üzerinden alıp, son kullanıcıya dağıtan diğer firmaların internet fiyatları üzerinde nasıl bir değişikliğe imza atacağı bilinmiyor.

Fakat, son yaşanan gelişmeleri göz önünde bulunduracak olursak Türk Telekom altyapısını kullanan diğer firmalarından yüzde 67‘lik orana yakın bir zam yapacağı konuşuluyor.

Öte taraftan bu zammın internet hizmeti ile bağlantılı olan birçok hizmeti de etkileyeceğini belirtelim. Şimdilik fiyatlar hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak BTK tarafından da onaylanan yeni fiyat tarifesinin diğer detaylarının da önümüzdeki günlerde resmi olarak açıklanması bekleniyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık