1. Ana Sayfa
  2. Liste
Trendlerdeki Yazı

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?
+ -

Instagram kullanıcıları, çeşitli nedenlerden dolayı Instagram hesabını geçici olarak kapatmak ya da tamamen silmek isteyebilirler. Peki, Instagram hesap silme nasıl yapılır? Eğer, aklınızda Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak varsa hazırlamış olduğumuz bu rehber konusu size oldukça yardımcı olacaktır. İşte karşınızda Instagram hesap dondurma işlemi!

İlginizi Çekebilir: Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar – 2022

Instagram Hesap Dondurma
Instagram Hesap Dondurma

Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır? (Geçici)

Instagram hesabınızı dondurduğunuz zaman, profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz tekrar giriş yapıp tekrardan hesabınızı aktifleştirene kadar herkesten gizlenecektir. Hesap dondurma işlemi için de tarayıcı ya da mobil uygulama üzerinden şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  1. İlk olarak bilgisayarınızdan Instagram.com‘a giriş yapın.
  2. Instagram’a giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki profil resminize, Profil’e ve ardından da Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
  3. Karşınıza çıkan pencereden ekranı aşağıya doğru indirin. Sonrasında sağ alt tarafta yer alan Hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın.
  4. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra hesabınızı neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir neden seçerek şifrenizi tekrardan girin.
  5. Şifreyi girdikten sonra da Hesabı Geçici Olarak Kapat’a tıklayarak siz de hesabınızı hızlı bir şekilde dondurabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme (Kalıcı)

İlk anlatmış olduğumuz yöntem Instagram hesabını geçici olarak kapatmak isteyenler için geçerliydi. Şimdi de Instagram hesap silme nasıl yapılır? sorusunun cevabını veriyoruz.

  1. İlk adımda mobil tarayıcı ya da bilgisayarınız üzerinden Instagram hesap silme linki olan Hesap Sil sayfasına giriş yapın. Ardından Instagram internet sitesine giriş yapın .
  2. Giriş yaptıktan sonra Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanından açılır menüden bir seçim yapın ve hesabınızın şifresini yeniden girin.
  3. Daha sonrasında da karşınıza çıkan ekrandan Kullanıcı Adı’nı sil seçeneğine tıklayın.
  4. Eğer, tüm bu işlemleri tamamlarsanız, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Yorum Yap