1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Abramovich, Chelsea Kulübünü Satacağını Açıkladı

Abramovich, Chelsea Kulübünü Satacağını Açıkladı
+ -

Rus milyarder Abramovich Chelsea kulübünü satacağını ve gelirlerini de Ukrayna’daki savaş mağdurlarıyla paylaşacağını açıkladı.

Rusya Ukrayna savaşından sonra dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve şirketler Rusya’ya bazı yaptırım kararları almış ve birçok Rus milyarderin serveti dondurulmuştu. Bu durumun etkilediği iş insanlarından biri de Roman Abramovich oldu. Rusya Başkanı Putin’e olan yakınlığından dolayı İngiltere’ye girişi yasaklanan milyarderin Chelsea kulübü ile olan bağlantılarının da kesileceği iddia edilmişti. Tüm bu iddialar devam ederken Roman Abramovich Chelsea kulübünü satacağını doğruladı.

Konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunan Rus iş insanı, Mevcut durumda, kulübün, taraftarların, çalışanların, kulübün sponsorlarının ve ortaklarının çıkarına olduğuna inandığım için kulübü satma kararı aldım” ifadelerine yer verdi. Bununla beraber Rus iş insanı satış sonrası elde edilecek olan gelirinde bağışlanacağı bir vakıf kurulmasına yönelik talimat verdiğini açıkladı. Abramovich bu vakfında Ukrayna’daki savaşın tüm kurbanlarının yararına olacağını söyledi.

Yorum Yap