1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Windows 11 Kullanım Oranı Yükselmeye Devam Ediyor

Windows 11 Kullanım Oranı Yükselmeye Devam Ediyor
+ -

Windows 11 kullanım oranı AdDuplex tarafından paylaşıldı. Paylaşılan güncel kullanım verilerine göre Windows 11 her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor.

AdDuplex, Windows 11 kullanım oranı ile ilgili Şubat ayı verilerini takipçileriyle paylaştı. Ünlü analist sayfası tarafından servis edilen bilgilerle beraber Windows 11 işletim sisteminin payı Şubat ayı itibariyle yüzde 19.3’e ulaştı. Bu da geride bıraktığımız Ocak ayına kıyasla yüzde 3.2’lik bir büyüme anlamına geliyor.

Bunun yanı sıra popüler Windows sürümleri hakkında da bazı verileri paylaşan AdDuplex, Windows 10 21H1’in payının yüzde 27,5 olduğunu da gözlemliyoruz. İkincilik koltuğunda da bizleri Windows 10 21H2 sürümü karşılıyor. Söz konusu bu sürümde yüzde 21’lik kullanım oranıyla Windows’un en popüler ikinci sürümü unvanına sahip.

Windows 11 kullanım oranı

AdDuplex, tüm bu verileri ise  şirketin SDK’sını kullanan 5.000’den fazla Microsoft Store uygulamasından topladı. Ankete katılan toplam bilgisayar sayısının 60.000 civarında olduğuna da özellikle dikkat çekildi.

Peki, siz hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz? Kullanmış olduğunuz güncel işletim sistemini aşağıdaki yorumlar kısmından bize ileterek sizde tartışmaya dahil olabilirsiniz.

Yorum Yap