İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Yeni Huawei MateBook X Pro Duyuruldu

Yeni Huawei MateBook X Pro Duyuruldu
+ -

Huawei, MateBook X Pro 2022’yi Mobil Dünya Kongresi’nin resmi olarak başlamasına saatler kala duyurdu. Peki, yeni Huawei MateBook X Pro özellikleri ve fiyatı ile kullanıcılara neler sunuyor? Gelin, Huawei’nin yeni nesil dizüstü bilgisayarının özelliklerine yakından göz atalım.

Geçtiğimiz yıl pandemi yüzünden dijital olarak gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi (MWC) bugün resmi olarak başlıyor. İspanya’nın başkenti Barcelona’da fiziksel olarak gerçekleştirilecek olan etkinlikte birçok teknoloji devi yer alacak. Bahsi geçen bu markalardan biri de Huawei olarak karşımıza çıkıyor. Yeni nesil cihazlarını MWC 2022 fuarı kapsamında kamuoyuna duyuracak olan teknoloji devi, bu doğrultuda bir süredir beklenen yeni Huawei MateBook X Pro modelini duyurdu. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri Huawei MateBook X Pro 2022 özellikleri ve fiyatı ile baş başa bırakalım.

Huawei MateBook X Pro 2022 Özellikleri ile Vaat Ediyor?

Doğrudan Apple MacBook Pro’ya rakip olarak tanıtılan MateBook X Pro 2022, hem tasarımsal hem de donanımsal olarak bazı yeniliklere ev sahipliği yapıyor. Bu yeniliklerden kısaca bahsedecek olursak, yeni nesil MateBook X Pro modeli, 500 nit maksimum parlaklığa çıkabilen, 14.2 inç büyüklüğündeki IPS LCD dokunmatik bir ekrana sahip.

Huawei tarafından servis edilen bilgilere göre bu ekran da 90 Hz’e kadar yenileme hızına ve yüzde 92.5 ekran gövde oranına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca tüm bu özellikleriyle ön plana çıkan ekranın da 3120 x 2080 piksel çözünürlüğü desteklediği de paylaşılan bilgiler arasında.

Teknik açıdan da son derece iddialı olan 2022 model MateBook X Pro, 90W SuperCharge özelliğini de destekliyor. Bu sayede yeni nesil dizüstü bilgisayar yalnızca 15 dakikalık şarjla 3 saatlik bir kullanım sağlıyor.

yeni Huawei MateBook X Pro özellikleri ve fiyatı

Yeni Huawei MateBook X Pro Fiyatı

Yeni Huawei MateBook X Pro fiyatı da şirket yetkilileri tarafından resmi olarak açıklandı. 11. nesil Intel Core i7 işlemcisinden güç alacağı ifade edilen cihazın başlangıç fiyatının da Avrupa’da 1899 Euro olacağı söylendi.

Peki, siz Huawei’nin yeni nesil dizüstü bilgisayarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap