Ana Sayfa Haberler NVIDIA Hacklendi İddiası!

NVIDIA Hacklendi İddiası!

0
27
NVIDIA hacklendi

Teknoloji basınında yer alan son bilgilere göre Tayvanlı ekran kartı üreticisi NVIDIA hacklendi. Bu siber saldırı sonrasında 1TB’a varan verinin korsanlar tarafından ele geçirildiği konuşuluyor.

Dünyanın önde gelen ekran kartı üreticilerinden biri olan NVIDIA hacklendi iddiası ile gündemde. Şirkete yakın kaynakların servis ettiği bilgilere göre Tayvanlı teknoloji devinin sunucularının saldırıya uğradığı ve 1TB civarında şirket verisinin çalındığı söyleniyor.

NVIDIA, Gerçekten Siber Saldırıya mı Uğradı?

Tüm bu yaşananların ardından birçok kullanıcının aklında tek bir soru var; ”NVIDIA saldırıya mı uğradı?”. Teknoloji basını yaşanan bu gelişmeyi yakından takip ederken, ortaya çıkan bilgilere göre NVIDIA sunucuları siber saldırıya uğradı ve bu saldırı sonucunda 1TB civarı veri çalındı. E-posta ve geliştirici araçları gibi şirket adına kritik öneme sahip hizmetlerin sekteye uğradı.

Latin Amerca kökenli bir grup tarafından saldırının düzenlendiğini ileri süren kaynaklar, NVIDIA’nın da bu hacker grubuna sızarak çalınan verileri şifrelediği belirtiliyor. Tabi, her ne kadar NVIDIA’nın verileri şifrelediği de dile getirilse de siber saldırıyı düzenleyen grubun verileri yedeklediğine de özellikle dikkat çekiliyor.

NVIDIA hacklendi

Bildiğiniz üzere teknoloji devi, geçtiğimiz yıl siber saldırılar karşısında oldukça zorlandığını ve sürekli güvenlik altyapısını güçlendirecek yatırımlar yaptığını, zaman zaman hizmetlerde kesintiler oluşabileceğini kamuoyuna duyurmuştu. Ancak, dile getirilen iddiaları göz önünde bulunduracak olursak şirketin almış olduğu güvenlik önlemlerinin ve yatırımlarının yetersiz olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, siz NVIDIA hacklendi iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz