İlginizi Çekebilir
İddia: PlayStation, Game Pass Rakibi Üyelik Servisini Yakında Duyurulabilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

İddia: PlayStation, Game Pass Rakibi Üyelik Servisini Yakında Duyurulabilir

+ -

Oyun basınından yer alan haberlere göre PlayStation, Game Pass rakibi üyelik servisini beklenenden daha erken bir tarihte duyurabilir.

Xbox’ın son zamanlardaki gözde üyelik servislerinden biri olan Game Pass sayesinde bildiğiniz üzere birçok oyuncu aylık 29,99 TL gibi uygun bir fiyata birçok önemli oyuna erişim sağlayabiliyor. Bu da doğal olarak birçok oyuncunun iştahını kabartarak, oyuncuların PlayStation yerine doğrudan Xbox’ı tercih etmesine sebep oluyor. Microsoft’un sektör üzerinde hakimiyeti konuşulurken, PlayStation cephesinden de Xbox Game Pass rakibi bir üyelik sistemi gelebilir.

PlayStation’dan Xbox Game Pass Rakibi Abonelik Sistemi!

Şimdilik konuyla ilgili net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, oyun sektörünün önde gelen ve güvenilir kaynaklarından biri olan Jeff Grubb, Sony’nin üzerinde çalıştığı ve kod adı ”Project Spartacus” olan bir abonelik sistemi hakkında bazı bilgilere ulaştığını belirtti.

PlayStation’ın yakın zaman içerisinde üzerinde çalıştığı bu üyelik servisini duyuracağını söyleyen Grubb, bu üyelik sisteminin de doğrudan Game Pass’e rakip olabileceğini söyledi. Bu yeni servisin Sony’nin oyunculara aylık ücretsiz oyunlar, ücretsiz 300 indirilebilir oyun, özel oyun demoları, klasik oyunlar, ve hatta bulut tabanlı oyun servisi sunacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

Aynı zamanda servisin detayları hakkında da bazı önemli verileri oyuncularla paylaşan Grubb, bu abonelik sisteminin 3 aşamadan oluştuğunu da söyledi. Grubb’un açıklamasına göre bu servisin aşamaları da şu şekilde:

  • Essential (aylık 10 dolar) – aylık oyunlar
  • Extra (aylık 13 dolar) – 300 indirilebilir oyun
  • Premium (aylık 16 dolar) – özel oyun demoları, klasik (eski) oyunlar, bulut tabanlı oyun servisi

Haberin hemen başında da belirttiğimiz gibi Xbox Game Pass rakibi servisin ne zaman yayınlanacağı ve hangi adla isimlendirileceği bilinmiyor. Ancak, Grubb PlayStation’ın yeni abonelik sistemi için Şubat-Mart tarihleri arasını işaret ediyor.

Yorum Yap