İlginizi Çekebilir
Rusya, Eurovision Şarkı Yarışması’ndan Çıkarıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
Trendlerdeki Yazı

Rusya, Eurovision Şarkı Yarışması’ndan Çıkarıldı

+ -

Ukrayna’ya savaş açan Rusya’ya yeni yaptırımlar açıklanmaya devam ediliyor. Bu doğrultuda bazı açıklamalarda bulunan Avrupa Yayın Birliği, Rusya’nın Ukrayna’ya savaş ilan etmesinin ardından Eurovision Şarkı Yarışma ile ilgili oldukça önemli bir karara imza attı. Yayın Birliği yetkilileri, yarışmanın itibarını zedeleyebileceğinden Rusya’nın Mayıs ayında İtalya’da düzenlenecek olan organizasyondan çıkartıldığını kamuoyuna duyurdu.

Tüm dünyaya savaşın acımasız yüzünü bir kez daha gösteren Rusya, bildiğiniz üzere geride bıraktığımız günlerde, yani 24 Şubat günü Ukrayna‘ya resmen savaş açtığını duyurmuştu. Bu kararın ardından Ukrayna topraklarına saldırıları başlatan Rusya, bu savaş ile birçok sektörü etkisi altına almayı başarmıştı.

Şampiyonlar Ligi, Formula 1 gibi spor organizasyonları Rusya’da düzenlenecek olan etkinliklerini durduklarını açıklamıştı. Yaşanan bu gelişmeler birçok kişi tarafından yakından takip edilirken, şimdi de müzik sektöründen önemli bir hamle geldi. Avrupa Yayın Birliği, Rusya’nın 10-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 2022 Eurovision Şarkı Yarışması‘ndan çıkarıldığını kamuoyuna duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunana Yayın Birliği, bu yıl hiçbir Rus sanatçının Eurovision Şarkı Yarışması‘na katılmayacağını ifade etti. Rusya’nın varlığının organizasyonun itibarını zedeleyebileceğine de özellikle dikkat çeken birlik, bu yüzden Rusya’nın yarışmadan çıkarılmasının  son derece doğru ve mantıklı bir karar olduğunu söyledi.

Yorum Yap