PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
Trendlerdeki Yazı

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

+ -

Battle Royale yani Hayatta Kalma türünün en başarılı yapımlarından biri olan PUBG Mobile, yediden yetmişe birçok oyunsever tarafından sevilerek oynanmaya devam ediliyor. Mobil cihazları bir hayli zorlayan oyun, ne yazık ki diğer çevrimiçi oyunlarda olduğu gibi internet kotanızı hızlı bir şekilde tüketebilir. Peki soru şu: PUBG Mobile ne kadar internet yer? İşte merak edilen sorunun cevabı!

1PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

Siz değerli takipçilerimiz için hazırlamış olduğumuz ”PUBG Mobile ne kadar internet yer?” liste konusuyla beraber merak edilen bir soruya da yanıt veriyoruz. Bildiğiniz üzere PUBG’yi rahat ve akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız belli bir internet kullanımını göz önünde bulundurmak zorundasınız. Özellikle mobil veri üzerinden PUBG oynamak isteyenler de internet kotasını bir hayli düşünüyor.

Lafı daha fazla dolandırmadan PUBG ne kadar internet yer sorusunun cevabını verecek olursak, mobil cihazlarda 1 saatlik PUBG oyunu başına 20 ila 30 MB  arasında veriye ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Tabi bu değerlerin oyun ayarlarına göre büyük ölçüde değiştiğinin de altını özellikle çizmekte yarar var. Basit bir hesap yaptığımızdaysa hemen aşağıdaki verilere ulaşmaktayız.

  • 30 Dakikalık 1 Oyun: 10-15 MB
  • 1 Dakikada: 0,5 MB
  • 1 Saatte: 20-30 MB
  • 24 Saatte: 600 MB

PUBG Mobile ne kadar internet yer

2PUBG Mobile İnternet Harcamasını Azaltmak için Neler Yapılabilir?

  • PUBG oynarken internet harcamayı azaltmak için öncelikle grafik ayarlarınızı düzenleyin. Yüksek seviyedeki grafikler daha fazla internet harcar. Bu yüzden grafik seviyelerinizi düşürün.
  • PUBG sesli sohbet barındırmaktadır. Sohbeti kullanmazsanız harcanan internet miktarı azalır. İnternet harcamasını azaltmanın bir diğer yolu ise mobil ağ türünü değiştirmektir.
  • Mobil verinizi 4,5G’den 3G’ye düşürürseniz daha az internet harcarsınız. 4,5G 3G’ye göre ciddi oranda hızlı olduğu için interneti daha çabuk tüketmektedir.

Yorum Yap