1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Rusya-Ukrayna Savaşını ‘Havadan’ Takip Etmek İsteyenler, Flightradar24 Sitesini Çökertti

Rusya-Ukrayna Savaşını ‘Havadan’ Takip Etmek İsteyenler, Flightradar24 Sitesini Çökertti
+ -

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Flightradar24, Rusya-Ukrayna savaşını havadan takip etmek isteyen kullanıcıların yoğun ilgisi sonrasında çöktü.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş resmen başladı. Birçok kişi iki ülke arasındaki savaşı sosyal medya üzerinden takip ederken, bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Rus kuvvetlerinin Çernobil nükleer santralini ele geçirdiğini ifade etmiştik. Günün devamında daha ne gibi gelişmeler yaşanacağı merak konusuyken, birçok kişide Ukrayna’nın hava trafiğini de merak ediyor. Hal böyle olunca kullanıcıların ortak noktası da sektörün önde gelen uygulamalarından biri olan Flightradar24 oldu.

Uçuşların anlık olarak takip edilmesini sağlayan internet sitesi olarak Flightradar24  yapılan son açıklamalara göre yoğunluk sonrasında hizmet dışı kaldığını görüyoruz. Konuyla ilgili bir takım açıklamalarda bulunan popüler uçak takip uygulamasının yetkilileri, hizmet dışı kalmalarının nedeninin aşırı yoğunluk olduğunu ifade etti.

Hatırlayacağınız gibi bahsi geçen uygulama sabah saatlerinde herhangi bir şekilde çalışmıyordu. Ancak, son yapılan güncellemelerin ardından siteye yeniden erişimin açıldığını gözlemliyoruz. Fakat her ne kadar erişim açılsa da kullanıcılar sıraya alınarak siteye giriş yapmasına izin veriliyor.

Yorum Yap